Продукція з деревинно-полімерного композиту представлена на російському ринку в широкому асортименті. Щоб не помилитися з покупкою і придбати саме те, що потрібно, необхідно підходити до вибору з особливою відповідальністю. Вибираючи терасну дошку з ДПК, а також іншу продукцію з декинга, рекомендуємо звертати увагу на такі важливі критерії: виробник, тип профілю, типи обробки поверхні і з’єднання. Також не залишати без уваги такі характеристики: колір, висота ребер жорсткості, розмір, товщина стінок і однорідність маси, текстура, геометрія матеріалу.
Продукція з ДПК з’явилася відносно недавно, приблизно на початку 1990 рр. Однак сьогодні вона користується широким попитом на ринку України, а все завдяки особливостям декинга і його технічним характеристикам. Він стійко переносить атмосферні опади, перепади температур, підвищену вологість, частий контакт з водою. Використовується для покриття поверхонь на відкритих територіях як і в приватних володіннях, так і при облагороджуванні майданчиків для кафе і ресторанів, покритті фасадів то що. До складу композитного матеріалу входить деревне борошно, полімери, барвники, а також різні добавки, які використовують для поліпшення експлуатаційних властивостей.
Дерево-полімерний композит від компаній Tardex (Україна), та BergDeck (Польща)
Декінг ДПК можна знайти не тільки в бюджетному ціновому сегменті, але і в більш дорогому преміум класу. Якщо ви хочете придбати високоякісний декінг за привабливими цінами, тоді варто звернути увагу на українського виробника – компанію «Tardex». Технічні параметри терасної дошки Tardex доведені до досконалості. На сьогоднішній день продукція під цією торговою маркою становить серйозну конкуренцію імпортним виробникам. До складу виробів з деревинно-полімерного композиту входять 30% поліетилену, 60% деревних волокон і 10% пігментів і мінеральних наповнювачів.
Декінг не схильний до гниття і прекрасно переносить температурні перепади і різні погодні умови. Терасна дошка Tarderx – це чудове співвідношення ціни і якості..
При виготовленні терасного декінгу під торговою маркою Тардекс, використовується високоякісний поліпропілен. Багатий вибір кольорів і фактур дозволяє знайти унікальні рішення при впорядкуванні заміських територій, приватних і громадських ділянок, дитячих майданчиків, приватних автопарковок, оформленні фасадів. Вироби володіють такими перевагами, як:
- висока стійкість до вицвітання
- збереження зовнішнього вигляду навіть в поганих погодних умовах
- морозостійкість f200
- гладка , але не слизька
- міцність
- безпека
Український асортимент чудово доповнює польська терасна дошка BergDeck, яка виробляється на сучасному обладнанні і при використанні високоякісних матеріалів. Вироби мають підвищену стійкість до грибка, ультрафіолету, пересихання, деформацій в результаті впливу погодних температур. Виготовляються без додавання сполук свинцю і формальдегідів. Також до плюсів матеріалів з деревинно-полімерного композиту від компанії BergDeck можна віднести їх невисоку ціну в порівнянні з іншими європейськими виробниками.Також дошка BergDeck зовнішнім виглядом виробу дуже сильно нагадують дошки, виготовлені з цінних порід дерева.
Як правильно вибрати та купити Терасну Дошку ДПК за типом профілю,стилем обробки поверхні і типом з’єднання
При виборі декинга багато звертають увагу тільки на зовнішній вигляд і на ціну. Однак не варто забувати про такі важливі характеристики, як тип профілю, тип обробки поверхні і тип з’єднання. Профіль може бути наступних типів:
- повнотілий
- пустотілий
В принципі тут все просто і зрозуміло з назви. У першому випадку дошка рекомендується для майданчиків від низької до високої прохідності. Ідеальний варіант для ресторанів, кафе, приватних територій. Повнотілі дошки створені для використання в складних кліматичних умовах, а також в місцях з підвищеною прохідністю. Повнотілі моделі рекомендується вибирати для причалів, пірсів.
По типу обробки поверхні Декінг розділяється на:
- пресування під дерево 2D, коли виріб візувально імітує поверхню дерева
- пресування під дерево 3D, коли виріб імітує поверхню дерева не тільки візуально, а і тактильно
- шліфована дошка
За типом з’єднання виділяють безшовний і шовний.У них суттєві відмінності між собою. І зверніть увагу на те, що з огляду на погодні умови, які характерні для регіонів України, не рекомендується використовувати безшовний спосіб з’єднання. Шовний – дошка кріпиться за допомогою кляймера. За рахунок кляймер через зміни температур навколишнього середовища при звуженні або при розширенні, дошка вільно «ходить». В результаті настил не деформується, прекрасно переносить морозну зиму і дуже спекотне літо. При безшовному типі з’єднання дошка з’єднується впритул.